Other Variants:
Get the key specs, technical data, ratings and full review of Fujitsu Stylistic LT P all in one place. Compare your selected model with other alternatives and give your decision on the best laptop a solid base with our comprehensive overview.
design and dimensions display processor memory storage audio & video communications battery ac adapter input connections & expansions software miscellaneous
| DESIGN AND DIMENSIONS Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Product Type | Tablet |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH) | 24.4 cm x 16 cm x 4 cm |
| Weight | 1.2 kg |
| DISPLAY Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Screen Size (Type) | 8.4" |
|---|---|
| Screen Resolution | 800 x 600 (SVGA) |
| Widescreen | No |
| Features | Transflective |
| PROCESSOR Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| CPU | Intel Pentium III 600 MHz |
|---|---|
| Cache | L2 - 256 KB |
| Front Side Bus | 100 MHz |
| Chipset | Intel 440MX |
| Features | SpeedStep technology |
| MEMORY Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| RAM | 128 MB |
|---|---|
| Max RAM Supported | 256 MB |
| RAM Type | SDRAM |
| Slots Qty | 1 |
| Empty Slots | 0 |
| STORAGE Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Main Storage Size (HDD/SSD) | 20 GB HDD |
|---|
| AUDIO & VIDEO Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Graphics Processor (GPU) | AGP - ATI RAGE Mobility M |
|---|---|
| Video Memory | 4 MB |
| Sound | Speaker, microphone |
| Compliant Standards | Sound Blaster |
| COMMUNICATIONS Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Network Interface | 10/100 Ethernet |
|---|
| MODEM |
|---|
| Protocols & Specifications | ITU V.90 |
|---|---|
| Max Transfer Rate | 56 Kbps |
| BATTERY Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Technology | Lithium Ion |
|---|---|
| Battery Capacity (Size) | 3400 mAh |
| AC ADAPTER Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Input | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
|---|
| INPUT Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Type | Digitizer, digital pen |
|---|
| CONNECTIONS & EXPANSIONS Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Slots |
1 x CardBus (1 free) 1 x memory (0 free) |
|---|---|
| Interfaces |
1 x USB 4 pin USB Type A 1 x modem - phone line - RJ-11 1 x keyboard - infrared 1 x headphones - output - mini-phone stereo 3.5 mm 1 x microphone - input - mini-phone 3.5 mm 1 x docking / port replicator 1 x infrared IrDA |
| SOFTWARE Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Operating System (OS) | Microsoft Windows 2000 |
|---|---|
| Software Included | CIC PenX 2.02 |
| MISCELLANEOUS Fujitsu Stylistic LT P |
|---|
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately) |
|---|---|
| Compliant Standards | ACPI, FCC Class B certified, ETSI, UL, TUV, CISPR 22 Class B, cUL, EN 60950, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, IEC950, UL 1950, EN55024 |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 80% |
| Manufacturer Warranty | Limited warranty - 3 years |
| Model Number | 600F |
Similar Laptops
Other Fujitsu Laptops